Dzień Biegania

W przeddzień Światowego Dnia Biegania 🏃🏻‍♂️🏃🏽‍♀️nasza szkoła zorganizowała zawody dla uczniów wszystkich oddziałów z
podziałem na kategorie.
Oto wyniki:
 
✅ 0-I
1m. Aleksander Muszalski
2m. Szymon Wojczak
3m. Zuzanna Żebracka
 
✅klasa II
1m. Marcel Mączak
2m. Adam Walkowiak
3m. Weronika Frankiewicz
 
✅klasa III
1m. Amelia Tokarz
2m. Oliwia Płonka
3m. Aleksander Organista
 
✅klasa IV
Dziewczynki
1m. Natalia Bajodek
2m. Julia Orłowska
3m. Patrycja Kwaśniewska

Czytaj więcej

„Zabawy językiem polskim”

W dniu 31 maja uczennice klasy ósmej, Kinga Banasiak i Hanna Toboła, reprezentowały szkołę w Konkursie Powiatowym „Zabawy językiem polskim” w Dunkowej. Do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatu milickiego. Uczestnicy konkursu zmagali się z dwuczęściowym testem sprawdzającym znajomość alfabetu, imiesłowów, wyrazów pochodnych czy antonimów oraz związków frazeologicznych, przysłów i powiedzeń.
Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja przyznała następujące lokaty:
1.miejsce Mateusz Podkowicz SP 1 Milicz
2.miejsce Antonina Rannoszek SP Sułów
3.miejsce Oliwia Kołkowska SP Wróbliniec.
Laureatom gratulujemy, a dziewczętom z naszej szkoły dziękujemy za godne reprezentowanie placówki.👏👏👏

Wycieczka klas I-III do wrocławskiego ZOO

Dnia 23 maja 2023 r. uczniowie kl. I-III wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do wrocławskiego ZOO w ramach realizacji projektu ”Wsparcie edukacji w szkołach Gminy Milicz”. Celem wycieczki było: wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie się z warunkami życia zwierząt mieszkających w zoo oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej
Głównym punktem wycieczki były warsztaty przyrodnicze Była to pogadanka na temat „Zmysły w świecie zwierząt” z prezentacją o różnorodności żywych organizmów, cechach różnorodnych gromad kręgowców, ze szczególnym uwzględnieniem zmysłów zwierząt. Gatunki, z którymi uczniowie zapoznali się to reprezentanci wszystkich grup kręgowców od ryb po ssaki o nazwach ciekawych i nieoczywistych. Dodatkowo podczas zajęć uczestnicy byli wciągani w interakcję, najczęściej w formie pogadanki czy zabawy np. w parach sprawdzali jak reagują: zmysł wzroku po zasłonięciu oczu, zmysł słuchu po zatkaniu uszu, czy też rozpoznawali zapachy i odgadywali nazwy przedmiotów po dotyku. Swoje spostrzeżenia zapisywali na specjalnie przygotowanych kartach pracy.
Warsztaty pozwoliły uczniom zaangażować się w temat, wykazać wiedzą i logicznym myśleniem, a prowadzącemu dostosować poziom zajęć do grupy.
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną formą nauki o przyrodzie.
 

Tydzień Europejski

W dniach 15-18 maja 2023r. w naszej szkole odbył się Tydzień Europejski.
W poniedziałek wszystkie klasy, od 1 do 8, losowały jeden z krajów europejskich, który następnie prezentowały na stoisku w głównym holu szkoły. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Oprócz flag i ciekawostek związanych z danym krajem, pojawiły się tradycyjne potrawy, napoje czy kostiumy. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie w tym dniu rozwiązywali zagadki językowe pt. „Słowa dookoła Europy”.
We wtorek oprócz XV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VIII, którego organizatorem jest nasza szkoła, odbyła się zabawa z kodami QR dotycząca ciekawostek językowych. W szkole zostały poukrywane kody QR, a zadaniem uczniów było zeskanowanie pytania i naniesienie odpowiedzi na kartę odpowiedzi.
Klimat dni europejskich uświetniła wizyta wolontariuszki z Grecji, Ranii z Fundacji Mobilni Polacy, która przebywa w Miliczu, a jej pobyt jest zorganizowany w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Czytaj więcej

Wizyta włodarzy Gminy Milicz

22 maja naszą szkołę odwiedzili włodarze naszej Gminy. Wraz z panią prezes PGK Dolina Baryczy wręczyli nagrodę główną dla grupy 0a z naszej szkoły za zajęcie 🥈II miejsca w konkursie plastycznym pn. „Gdzie Woda, tam życie”. Konkurs został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Wody przez PGK Dolina Baryczy przy wsparciu Gmina Milicz.
Upominkami została obdarowana także grupa 0b. Dzieci otrzymały zestaw edukacyjnych gier planszowych.
Gratulujemy!👏👏👏

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wiersze Wisławy Szymborskiej”

19 maja, w ramach roku obchodów jubileuszowych 100-lecia urodzin Wisławy Szymborskiej w SP2 w Miliczu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony wierszom poetki. Jego celem była popularyzacja utworów noblistki oraz rozwój uzdolnień uczniów. Udział w nim wzięło 20 uczniów z 8 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały Daria Przegoń z kl.6 i Julia Pasznicka z kl.7. Obie zostały laureatkami konkursu, gdyż Julia zajęła 🥉3 miejsce, a Daria zdobyła 🏵️wyróżnienie.
Gratulujemy uczennicom życząc dalszych sukcesów👏👏👏

Koncert NFM

W środę 17 maja, w naszej szkole gościliśmy kolejny raz artystów NFM we Wrocławiu. Tym razem muzycy zaprosili młodych słuchaczy do świata muzyki filmowej.  Jakie były początki muzyki w filmie? W jaki sposób kreowany jest obraz filmowy przez muzykę? Czy muzyka sama w sobie może opowiadać nam jakąś historię? Czy utwory skomponowane dwieście lat temu mogą posłużyć za ścieżkę dźwiękową filmu? Na te i inne pytania artyści dali odpowiedź podczas majowego koncertu, w czasie którego przybliżyli młodym melomanom elementy dzieła muzycznego, mające wpływ na tworzenie filmowych, ale także pozafilmowych obrazów. Muzyczne spotkanie pod nazwą „Film i muzyka” było także okazją do bliższego poznania instrumentów dętych drewnianych -oboju i fagotu, których bogate walory brzmieniowe często wykorzystywane są w muzyce filmowej. W czasie koncertu artyści wykonali fragmenty muzyki do filmów: „Gwiezdne wojny”, „Szczęki”, „Misja”, „Piękna i bestia” a także wiązankę melodii z bajek: „Reksio”, „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, „Koziołek Matołek” , „Porwanie Baltazara Gąbki”. 

Powiatowy Konkurs „Pięknie czytam” klas I – III

17 maja 2023r. W S.P. 2 w Miliczu odbył się Powiatowy Konkurs „Pięknie czytam”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:
👦🏻Leon Zieleziński- klasa I
👧🏻Bianka Górna-klasa II
👦🏼Aleksander Czerwiński- klasa III
Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa. Podczas czytania ocenie podlegały: płynność i poprawność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: mistrz klasy I, mistrz klasy II , mistrz klasy III.
Mimo, że nasi uczniowie nie zdobyli czołowych miejsc, to godnie reprezentowali naszą szkołę.
Gratulujemy naszym uczniom udziału w tym wydarzeniu.